Trociny dla gryzoni

Trociny dla gryzoni

Trociny dla gryzoni pozyskiwanie są głównie z drzew iglastych i występują w formie sprasowanych granulek o nazwie pelletu. Drewno iglaste jest jedynym materiałem z którego uzyskuje się ogromne ilości trocin czyli drobnych wiór. Ich zastosowanie jest również wszechstronne. Stanowią dobry nawóz organiczny w ogrodzie, który po rozłożeniu się dostarcza glebie próchnicy. Wióry niegdyś były wykorzystywane jako materiał izolacyjny, ale w obecnych czasie powszechnie stosowane są jako paliwo w instalacjach grzewczych.

Ponadto trociny są wykorzystywane jako ściółka dla wszystkich gryzoni domowych. Hodując te małe futrzaki musimy zadbać o to, by miały przyjemne legowiska z odpowiednio przygotowanym podłożem. Nadają się zarówno dla mysz jak i szczurów domowych, chomików, świnek morskich, królików, szynszyli czy myszoskoczków. Jednak najbardziej zadowolonym zwierzęciem, które korzysta z tego typu podłoża jest chomik, który nie lubi wiór na swoim futrze, a za to lubi bardzo bałaganić w swojej klatce.

Trociny dla chomika w formie pelletu nie przyczepiają się do sierści, ponieważ to sprasowany granulat o kształcie podłużnego walca. Nie wydzielają również pyłów ani kurzu. Zapobiega to w dużym stopniu powstaniu szkodliwych chorób i alergii. Podłoże dla gryzoni charakteryzują się bardzo wysoką higroskopijnością, czyli chłonnością wody – nawet przy poidłach, gdzie często wylewana jest woda. Trociny chłoną wszelkiego rodzaju płyny jak gąbka, dzięki czemu łapki zwierząt nie są narażone na kontakt z wilgotnym i mokrym podłożem. Jest to zatem najlepsze rozwiązanie ściółki dla naszych domowych towarzyszy.

Zamówienie / Cennik

Żwirek drewniany dla gryzoni - 10,50zł / 15kg/25L

Żwirek drewniany dla gryzoni - 21zł / 30kg/50L


Zamów już teraz:
WĘGLOSORT
ul. Kołobrzeska 6
07-401 Ostrołęka
tel: 606 989 246


Copyright © sciolka-dla-koni.pl